Entry Processes در سی پنل چیست؟

ممکن است در هاست سی پنل خود از منوی کناری و جایی که آمار مصرف منابع به شما نمایش داده می شود پارامتری به نام Entry Processes را دیده باشد و این سوال برایتان به وجود آمده باشد که Entry Processes چیست و به چه معناست؟

Entry Processes چیست و چه معنایی دارد

Entry Processes چیست و چه معنایی دارد؟
همانگونه که از عبارت Entry Processes مشخص است این عبارت به معنای پردازش های ورودی است.

Entry Processes به تعداد پردازش های ورودی که به اکانت هاست سی پنل شما وارد می شود می گویند. برای مثال هر صفحه ی php که توسط یک کاربر بازدیدکننده از سایت شما جهت نمایش یک صفحه مورد پردازش قرار می گیرد معمولا یک پردازش مستقل را ایجاد می کند.

با توجه به توضیح فوق ممکن است برخی کاربران به طور اشتباه تصور کنند که مقدار Entry Processes به تعداد محدودیت بازدیدهای همزمان از یک وبسایت گفته می شود یعنی اگر محدودیت روی 25 است بنابراین آنها می توانند بطور همزمان 25 بازدید کننده (در یک ثانیه) از سایت داشته باشند اما در صورتی این موضوع صحیح است که هر بازدید و پردازش فایل php تنها یک پردازش بر روی سرور ایجاد کند و این در حالی است که معمولا اینگونه نیست و هر بازدید ممکن است چندین و چند پردازش ایجاد نماید و اگر تعداد پردازش هایی که روی هاست شما انجام می شود بیش تعداد محدودیتی باشد که برای هاست شما تعیین شده صفحه ی شما با خطای 508 (Resource Limit Reached) مواجه خواهد شد.

ممکن است اکنون تصور کنید که مثلا اگر تعداد Entry Processes روی هاست شما روی عددی مانند 25 است با توجه به تعداد بازدیدکنندگان آنلاین سایت شما تعداد Entry Processes بسیار محدود است و این سبب ایجاد مشکل و با خطا مواجه شدن سایت شما خواهد گردید اما خبر خوب اینکه تعداد افراد آنلاین وبسایت شما به معنای این نیست که همه ی این افراد به صورت همزمان مثلا در یک ثانیه ی مشخص صفحات شما را پردازش می کنند بلکه معمولا این افراد در یک بازه ی زمانی (مثلا 15 دقیقه) و چه بسا تدریجی روی سایت شما آنلاین شده باشند.

دلیل پر شدن بی دلیل Entry Processes چیست؟

سوال پرتکرار مرتبط این است که دلیل پر شدن بی دلیل Entry Processes چیست در حالیکه تعداد بازدیدکنندگان پایین است.

اگر با وجود اینکه دلیلی برای پر شدن پردازش های ورودی سایت خود نمی بینید اما به دلیل پر شدن Entry Processes با خطای 508 (Resource Limit Reached) بر روی سایت خود مواجه می شوید این به آن معناست که مشکلی بر روی اسکریپت های php شما وجود دارد و یا اگر از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا و وردپرس استفاده می نمایید احتمالا خطایی در قالب یا یکی از افزونه های شما وجود دارد که باعث نوعی هنگی در هنگام پردازشهای صورت گرفته در سایت شما می شود و یک پردازش به جای اینکه در زمان کوتاهی انجام شده و خاتمه یابد همچنان درگیر باقی می ماند و بعد از مدت کوتاهی محدودیت پر می شود.

راه حل رفع مشکل پر شدن در اثر هنگ کردن Entry Processes چیست؟

اولا فایل ارورلاگ را بررسی نمایید و اگر خطایی قابل مشاهده است رفع نمایید.

سپس اگر برنامه ی پی اچ پی را خودتان نوشته اید سعی نمایید پردازش ها را بهینه سازی کنید.

اگر از قالب سنگینی استفاده می کنید سعی کنید برای تست آنرا تعویض کرده و نتیجه را بررسی نمایید.

اگر از پلاگین های خاصی بهره می گیرد که احتمال می دهید ممکن است مشکل از آنها باشد (یا در کل مشکل پس از نصب یک افزونه یا افزونه های به خصوص به وجود آمده است) به نوبت آنها را غیرفعال نموده و نتیجه را بررسی نمایید.

این نکته هم ضروری است که اگر به مشکل پی بردید و آنرا رفع کردید معمولا پس از تغییری که در این جهت انجام می دهید مشکل به صورت آنی رفع نمی شود زیرا مدتی زمان لازم است تا Entry Processes های هنگ کرده از رم سرور خارج شده و آزاد شود.

  • 724 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

نمایش فایل های مخفی و htaccess در هاست cPanel

در این مطلب نحوه مشاهده و نمایش فایل های مخفی مانند htaccess. در کنترل پنل هاست سی پنل با تم...

ایجاد اکانت FTP در Cpanel

ایجاد اکانت FTP در Cpanel  FTP مخفف عبارت File Transfer Protocol  پروتکلی استاندارد جهت انتقال...

import و export کردن دیتابیس در phpmyadmin

1.نحوه دسترسی به phpmyadmin  : الف : نحوه دسترسی به phpmyadmin در صورتی که کنترل پنل سی پنل باشد...

کجای هاست من فضا را اشغال کرده است؟

برای پاسخ به این سوال و جهت مشاهده میزان فضای استفاده شده در Cpanel میتوانید پس از ورود به کنترل...

چگونه بانک اطلاعاتی (ِDatabase) بسازم ؟

چگونه بانک اطلاعاتی بسازم ؟ برای ایجاد بانک اطلاعاتی(دیتابیس) و یوزر آن به شکل زیر اقدام کنید :...